Ankara Arçelik Klima Servisi
Ankara Klima Bölge Servisi

Ankara Arçelik Klima Servisi

Ankara Arçelik Klima Servisi olarak yılların tecrübesi ile Arçelik marka klimaların tüm modellerinde her türlü bakım, onarım ve orijinal yedek parçayı sağlayan, TSE standartlı, geniş servis ağı ile Ankara bölgesinde her yere anında yetişen ve garantili hizmet sunan servis olarak hizmetlerine devam ediyor.

Ankara Arçelik Klima Servisi
Ankara Arçelik Klima Servisi

Ülkemizde pek çok klima kullanıcısı bulunuyor. Bu evlerde hem de kurumsal ve özel binalarda kullanılan bu klimalar her ne kadar doğru kullanılsa ve talimatlara uygun kurulsa da pek çok nedenden dolayı arıza çıkarabiliyorlar.

Markası ya modeli fark etmeksizin çıkabilecek bu arızalardan korunmanın yolu elbette bilinçli bir şekilde cihazı kullanmak ve rutin bakımlarını yaptırmaktır. Cihazınızı senede en az bir defa servise göstermeniz ömrünü uzatacağı gibi ani bozulmaların da önüne geçecektir.

Ankara’da geniş hizmet ağı ile hizmet veren Ankara Arçelik Klima Servisi, Türkiye’nin ürün bazında en geniş tüketici kitlelerinden birisine sahip olan Arçelik markasının klimalarında oluşabilecek arızalarda hızlı ve etkili sonuç ile tamir ve bakım yapmaktadır.

Ayrıca Arçelik klimanız için rutin bakım isterseniz sizin için bir çağrı kaydı oluşturuyoruz ve dilediğiniz bir gün gelerek arızanızın standart bakımlarını da yapıyoruz. Klimalarda istenmeyen pek çok arıza ortaya çıkabilir. Ürün bazlı, montaj ya da müşteri kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek bu tip arızalar sizi endişelendirmesin.

Ankara Arçelik Klima Servisi’ne Gelen Bazı Şikayetler

Çünkü Ankara Arçelik Klima Servisi olarak güler yüzlü personelimiz klimada sorununuzu tek bir telefon ile çözüyoruz. Klima konusunda bize gelen şikâyetlerden birisi klimanın çok gürültülü çalışmasıdır. Yani dış ünite dediğimiz dış aksamdan gelen gürültülü ses kullanıcıları rahatsız ediyor. Bunun farklı nedenleri olabilir.

Örneğin montaj konsollarının sabitleme vidaları iyi sıkılmadığı zaman gürültü ortaya çıkabilir. Fan kanatlarının balansında bir bozulma var ise yine aynı şekilde gürültü şikâyeti olabilir.

Tesisat boruları izole edilmemiş ya da iyi sabitlenmemiş ise ses çıkarabilir. Ayrıca fan motoru yataklarında bir bozulma var ise yine gürültü ile karşılaşabilirsiniz. Klimada sesin önlenmesi için teknik bakımın yapılması gerekir.

Eğer ses iç üniteden geliyorsa toz filtresinde bir kirlenme meydana gelmiş olabilir, temizlemelisiniz. Ancak iç ünite duvara tam olarak monte edilmemiş ve ses bundan dolayı geliyorsa iyi bir şekilde vidalarının sıkılması gerekir. Fan motor yataklarının deforme olması ile de iç ünitede gürültü oluşabilir.

Ankara Arçelik Klima Servisi Mobil Ekiplerle Her Yerde

Uzman personelimiz cihazınızda gerekli kontrolleri yaparak sesin hangi sebepten dolayı çıktığını tespit edecek ve ona göre gerekli işlemi yapacaktır. Klima problemlerinizde Ankara Arçelik Klima Servisi olarak bizlere bir çağrı bırakmanız yeterli olacaktır. Mobil ekibimiz derhal donanımlı aracımız ile yardımınıza gelecektir.

Arçelik Klima Servisi olarak 20 yılı aşkın bir süredir Ankara il ve ilçelerinde garantili bakım-onarım hizmeti sürdürürken aynı zamanda orijinal yedek parça montajı ile Alaska klimalar konusunda zora düşen tüm müşterilerimize gerekli desteği sağlamaktayız. Birbirinden farklı kapasite ve modelde klimalar hem evlerde hem de küçük büyük demeden tüm işletmelerde aktif olarak kullanılmaktadır.

 Klimalar şayet düzenli temizliği ve bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar sizleri yormadan, sorun çıkarmadan çalışacaktır. Ancak bazı durumlarda hiç beklenmeyen arızalarla karşılaşmak mümkün olabiliyor.

Böyle durumlarda ise gerekli teknik desteği anında almak her Alaska klima kullanıcısının hakkıdır. Ankara Arçelik Klima Servisi uzman kadromuz ile böyle durumlarda gezici servis araçlarımızla sizlere yerinde, kapsamlı ve garantili bakım onarım hizmeti sağlıyoruz.

Klimalar konusunda pek çok arıza ile karşılaşabilirsiniz. Bu arızalar kullanıcı hatası ile ortaya çıkabileceği gibi elektronik devre ya da parça arızası da olabilmektedir. Önemli olan arıza tespitini doğru bir şekilde yaparak sonuç odaklı işlem uygulamaktır. Bunu da Ankara sakinlerine yıllardır olduğu gibi Arçelik Klima Servisi sağlamaktadır.

Klimalar konusunda aldığımız arıza kayıtlarından bir tanesi Arçelik klimanın dış ünitesinin düzgün çalışmasına rağmen iç ünitenin hiçbir şekilde çalışmaması durumudur. Böyle bir durumda klimanızın kartı arızalanmış ya da üzerindeki SSR’lar arızalanmış olabilir, kontrol edilmelidir. Bunun yanında fan motoru sargıları ya da fan motoru kondansatörü arızalanmış olabilir, kontrol edilerek doğru yöntem ile onarımı gerçekleştirilmelidir.

Klimanında Elektrikle İlgili Sorun Varsa Arayınız

Bunun haricinde klima beslemeye bağlı durumda iken çalıştırılmadığı halde bir takım elemanların kendiliğinden çalışması durumudur. Cihaz çalışmadığı halde bir takım fonksiyonları kendiliğinden devreye giriyor ise bu kart arızası olabilir. Ayrıca yine kart üzerindeki SSR ya da kart üzerindeki besleme rölesi arızalanmış olabilir. Gerekli kontroller Arçelik Klima Servisi teknisyenlerimiz tarafından yapılacak ve şayet gerekiyorsa parça değişimi ile sorunu ortadan kaldıracaklardır.

Tıpkı diğer klimalarda olduğu gibi Arçelik klimalarda da karşımıza çıkabilen sigorta attırma durumu da müşterilerimiz dahilinde bize gelen sorunlar arasındadır. Eğer klimanız sigortayı attırıyor ise besleme kablosunda bir kısa devre söz konusu olabilir. Kısa devre tespit edilirse değişimi yapılacaktır. Klimada akım taşıyan kablolar yerlerinden çıkmış ya da arızalanmış olabilir, kontrol edilmelidir.

Fan motor sargıları ya da ekovat sargılarında kısa devre ortaya çıkmış olabilir, kontrol edilmelidir. Ekovat kontrol edilecektir. Ayrıca kompresörde kısa devre varsa yine değişim gerçekleşecektir. Bu ve benzer sorunlarda Ankara Arçelik Klima Servisi ekibimiz profesyonel adımlar izleyerek klimanızın onarımını garantili bir şekilde yapacaktır.

Ankara il ve ilçelerinden günün her saati Arçelik Klima Servisi uzman teknik ekibimize ulaşabilirsiniz. Sadece tek bir telefonda gezici servis araçlarımız ile bulunduğunuz yere geliyor ve klimanızdaki sorunu tespit ederek çözüm odaklı işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir