Ankara Midea Klima Servisi

ileadmin

Ankara Midea Klima Servisi

Ankara Midea Klima Servisi, 120’nin üzerinde ülkenin kullandığı Mideamarkasının Ankara ve çevresindeki kullanıcılarına teknik destek veren, TSE standartlı, garantili çözüm sunan Ankara Bölge Merkez Servisidir.

Midea Klima Servisi Ankara
Ankara Midea Klima Servisi

Ankara Midea Servisi 50 yıllık mazisinde en yeni teknolojileri insanlarla buluşturan Midea markası klima konusunda farklı ve kullanması kolay çeşitleri ile evlerdeki yerini almıştır. Uzaktan kumandalı, yoğun sıcak ve soğuk hava verme kapasitesi ile tercih sebebi olan Midea’nın Ankara bölge merkez servisi olarak her ilçe semte bakım ve onarım hizmetini götürüyoruz. Klimalar çok parçalı cihazlar olduğu için parçalardan kaynaklı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunların minimumda yaşanması için ise klimalar için gerekli temizliklerin yapılması ve senede en az bir defa bakımının uzman bir servise yaptırılması gerekmektedir.

Klimalar özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanıldığından ortaya çıkabilecek sorunlar için hızlı ve kaliteli bir çözüm bulmak durumundasınız. Çünkü ister evde olsun ister toplu kullanılan alanlarda olsun klimanın arızalanması demek pek çok kişinin bundan olumsuz etkileneceği anlamına çıkmaktadır. Ankara Midea Klima Servisi olarak aldığımız şikâyetlerden bir tanesi iç ve dış ünite fanlarının düzgün çalışmasına ve gösterge lambasının yanmasına rağmen kompresörün devreye girmemesi. Bunun nedeni pek çok arızaya işaret edebilir.

Kompresör motorunun çalışma kondansatörü arızalanmış olabilir ya da iç ünite kartında bir hasar meydana gelmiş olabilir. Ayrıca iç ünite ve dış üniteyi birbirine bağlayan kabloda bir temassızlık söz konusu olabilir. Kompresör motoru sargılarında da bir takım problemler oluşmuş olabilir. Bunun için mutlaka gerekli teknik servis sağlanmalıdır.

Bir diğer problem ise iç ünitenin 1-2 dakikalık bir çalışmasından sonra durmasıdır. Bunda genellikle hava filtresi kontrol edilmelidir. Çünkü hava filtresi dolmuş ise hava akışı sağlanamıyor demektir ve durmaya sebep oluyordur. Bir diğer sebep cihazın bağlı olduğu mahal havalandırması yeterli düzeyde olmamasıdır. Ayrıca oda sıcaklık sensörü evaporatöre temas ediyorsa yine çalışma duruyor olabilir.

Ankara Midea Servisi olarak saydığımız etkenlerden herhangi biri ortaya çıkmış olabilir. Ancak bunun için uzman teknisyenimizin gerekli kontrolleri yapması gerekmektedir. Yapılacak kontrollerden sonra klimadaki arızanın nedeni tespit edilecek ve onarım işlemi yapılacaktır. Bu esnada eğer bir yedek parça değişimi olacaksa tam donanımlı araçlarımızda bulunan orijinal yedek parçalardan kullanılarak sistemdeki problem giderilecektir. Kalite standartlarına uyumlu çalışan teknisyenimiz klimanızın her türlü bakımını yaparak sizlere 1 yıllık garantili bir şekilde cihazınızı ilk günkü gibi teslim edecektir. Uygun fiyatlarla güler yüzlü hizmet için Ankara’nın en geniş servis ağı olan Ankara Midea Klima Servisi’ne güvenebilirsiniz.

Ankara Midea Klima Servisi olarak sizlere yıllardır kaliteli, güvenli ve garantili hizmet vermiş olup bu doğrultuda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Midea markası altında birbirinden kaliteli klimalar üretilmekte olup bu klimalar hem bağımlı hem de bağımsız üniteler olarak pek çok alanda maksimum fayda sağlamaktadır. Evlerden otellere, alışveriş merkezlerinden sinema salonlarına ya da plazalara kadar aklınıza gelebilecek her bir alanda Midea klimalar işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır.

Elektronik parça ve aksamlara sahip olan klimaların düzenli bakımları dahilinde aralıksız bir şekilde çalıştığı bilinmektedir. Ancak bazı durumlarda elektrik, gaz ya da parça bazlı bir takım arızalar ortaya çıkabiliyor ki bu durumda Ankara sakinleri nereyi arayacaklarını tam bilemeyebiliyorlar.

Çünkü hem kaliteli, hem hızlı, hem de çözüm odaklı servis insanların bir serviste en çok aradıkları etkenler olmaktadır. 25 yıldır Midea Klima Servisi olarak klimalar konusunda uzman kadromuz ile Ankara sakinlerine gece gündüz demeden klima teknik bakım, onarım hizmeti sunan bir firmayız.

Midea klimanızın en önemli parçalarından bir tanesi hiç şüphesiz içerisindeki ana kartlarıdır. Kart arızalarında ise cihazınız çalışmayacak ve herhangi bir şekilde hava üflemeyecektir. Klima kart arızalarının nedenlerinden bir tanesi yüksek ve düşük gerilimlerdir.

Darbeli gerilim de dediğimiz yüksek gerilime maruz kalan klimada kart arızası ortaya çıkabilir. Bunun yanında elektromanyetik alana maruz kalma ya da Hataylı yapılmış olan güç bağlantıları da bunun nedenlerinden sayılabilir. Kart arızalarına karşı donanımlı Midea Klima Servisi ekibimiz sizlere doğru yöntemle kesin çözüm sunacaktır.

Manyetik alanlara karşı oldukça dikkatli olmalısınız rayda frekans paraziti şeklinde tabir ettiğimiz elektriksel manyetik alan klimanızın en büyük düşmanıdır. Şebeke gerilimi standart olsa dahi bu alana maruz kalan klimanızın kartı yanabilir.

Elektriksel manyetik alan diye tabir ettiğimiz bu durum yıldırım, jeneratör veya radyo verileri şeklinde sıralanabilir. Tıpkı klimanızın fan motoru ya da kompresörü gibi klimanızın elektronik kartı da son derece önemlidir ve dikkat edilmelidir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi Ankara Midea Klima Servisi personelimiz sizlere aktaracaktır.

Klimanın birincil görevi ortama soğuk hava üfleyerek ortamı serinletmektir. Ancak bazı arızalar neticesinde bu işlevini yerine getiremez. Pervanede, fanda ya da kompresörde ortaya çıkabilecek bir sorun cihazınızdan soğuk hava verimi alamamanıza neden olabilir. Ayrıca filtre kirliliği nedeni ile de cihazınızdan istediğiniz verimli soğuk havayı alamayabilirsiniz. Detaylı bir bakım Midea Klima Servisi teknisyenlerimiz tarafından yapılacaktır.

Midea marka klimalarınız için günün her saati çağrı merkezimize ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ankara Midea Klima Servisi telefonla destek, online destek ya da yerinde bakım onarım hizmeti ile her daim yanınızda olmaya ve size garantili işlem sunmaya devam ediyor.

Yazar hakkında

admin administrator

    Bir cevap yazın