Ankara Mitsubishi Klima Servisi

ileadmin

Ankara Mitsubishi Klima Servisi

Ankara Mitsubishi Klima Servisi, teknik özellikleri, modelleri ve kullanışlı oluşu ile sık bir şekilde tercih edilen Mitsubishi klimalarının bakım ve onarımını sizler için gece gündüz demeden yapıyor.

Ankara Mitsubishi Klima Servisi
Ankara Mitsubishi Klima Servisi

İso 9001 belgeli servisimiz yıllardır olduğu gibi günümüzde de müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Japon harikası Mitsubishi klimalar farklı modellerde alıcılara sunulurken bu cihazların teknik bakımını geniş servis ağı ile Ankara Mitsubishi Klima Servisi üstlenmektedir.

Garantili ve ekonomik servis olarak Ankara’nın her bölgesinde aralıksız çalışmalarına devam eden teknisyenlerimiz donanımlı servis araçları ile her ilçe ve mahallede sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

Klimalar günümüzde artık her yaşam alanında görülmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber insanların konfor ihtiyacı artmış ve bu konfor ihtiyacına karşılık vermek adına klimalar en etkili cihazlardan biri konumuna gelmiştir.

Eskiden sıcak yaz günleri yalnızca kapıları, pencereleri açarak ya da sıradan vantilatörlerle serinlemeye çalışırken günümüzde her bütçeye uygun klimalar yerlerini alıyorlar.

Klimalar elbette marka marka değişiyor. Her ihtiyaca uygun özel tasarımlar mağazalarda alıcılarını bekliyor. Bunlardan bir tanesi olan Mitsubishi klima konusunda gayet donanımlı bir hamle atıyor ve Uzak Doğu’nun teknolojisini insanlarımızla buluşturuyor.

Klimalarda ortaya çıkabilecek pek çok sorun serinleme keyfimizi elimizden alabiliyor. Ancak bir uzman desteği ile bu can sıkan arızalar ortadan hızlı bir şekilde yok olabiliyor. Ankara Mitsubishi Klima Servisi ortaya çıkabilecek arızalarda her daim yanınızdadır.

Klimalarda sık gördüğümüz arızalardan bir tanesi klima ekovatının kalkış yapmaması ve akabinde termik attırmasına yöneliktir. Bu durumun nedeni birkaç şeye bağlı olabilir. Örnek vermek gerekirse klimanın rölesi arızalanmış olabilir. Teknisyenimiz yapacağı kontrolde rölenin değiştirilmesini uygun görebilir.

Ayrıca daimi ya da ilk kalkınma kondansatörlerde bir orun çıkmış olabilir. Bu durumda yine bir yedek parça değişimi söz konusu olabilir. Şebeke gerilimlerinden dolayı da bu klima arızası oluşabilir. Gerilim 180 volttan düşük ise bu problem oluşabilir.

Cihaza fazla verilen gaz neticesinde de termik atması görülebilir. Eğer fazla gaz verilmiş ise boşaltılmalıdır. Cihazdaki ekovat arızalanmış ise sargı uçlarının kontrol edilmesi gerekir. Şayet gerekiyorsa yine parça değiştirilecektir. Bu ve bunun gibi problemlerde eğer yeni parça takılması gerekiyorsa bunu Misubishi orijinal yedek parçası ile yapmaktayız. Teknisyenlerimiz hiçbir şekilde yan sanayi ürün kullanmamaktadırlar.

Müşteri güveni ve memnuniyeti bizim için her şey demektir. O sebeple prensiplerimiz doğrultusunda doğru işlem, kesin sonuç, arızasız cihaz mantığı ile çalışmaktayız. Senelerin verdiği deneyim ile Mitsubishi klimalarda yaşayacağınız her bir sorun için Ankara Mitsubishi Klima Servisi olarak yanınızdayız.

Mitsubishi Klima Servisi olarak Mitsubishi klimalar konusunda aklınıza takılan tüm soruları cevaplıyor, teknik desteği sizlere garantili bir şekilde vererek cihazınızdan tam performans sağlamanıza yardımcı oluyoruz. 25 yıllık bir deneyimle Ankara sakinlerinin klimalarına gerekli tüm bakımları sağlıyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızla gece gündüz demeden yardıma koşuyoruz.

Mitsubishi klimalar farklı modelleri ile her türlü kapalı alanda sık bir şekilde tercih edilmektedir. Hangi tipte bir klimanız olursa olsun Mitsubishi markasında uzman ekibimiz sizlere yardımcı olmaktadır. İso 9001 belgeli Ankara Mitsubishi Klima Servisi olarak gerekli tüm eğitimleri almış uzman personelimiz ile 24 saat boyunca hazır bir şekilde beklemekteyiz.

Klimalarda ihmal edilmemesi gereken durumlardan bir tanesi de temizliktir. Hava filtresi bakımı da bunun en önemlisidir. Hava filtresi dediğimiz kısım klimanızın ön paneli üzerinde yuvaya yerleştirilişmiş olan kısımdır. Bu filtreleri temizlemek için ön kapak kısmını sağ ve sol yanlardan tutarak açmak gerekir.

Toz filtrelerini alt kenarlarından tutarak aşağı doğru çekebilir ve çıkartabilirsiniz. Ardından filtrelerinizi güzelce temizleyebilirsiniz. Temizlik işlemini bitince aynı şekilde yerleştirebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu noktada aklınıza takılan bir sorunda Mitsubishi Klima Servisi çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Mitsubishi klimanızın daha verimli çalışmasını istiyorsanız bu temizleme işlemini 15 günde bir yapmaya gayret göstermelisiniz. Eğer filtre temizlenmez ise biriken kirlerle beraber hava sirkülasyonu sağlanması mümkün olmaz. Bu durum evaporatör yüzeyinde kar oluşumuna da neden olur ki bu şekilde soğutma yapılamayacaktır.

Temizlik için hafif ıslak ya da nemli bir bez tercih edebilir ve ön paneli silebilirsiniz. Ancak kimyasal ve patlayıcı maddeleri herhangi bir şekilde silerken kullanmamaya çalışmalısınız. Eğer filtre temizliği konusunda aklınıza bir şey takılırsa Ankara Mitsubishi Klima Servisi sizlere ufak bilgiler vererek cihazınızı tehlikelerden korumanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda telefonla destek almanız mümkündür.

Soğutmama problemi klimalarda sık aldığımız şikâyetlerden bir tanesidir. Klimanın yeteri kadar soğutmaması ısıtmaması pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Fan, pervanede ortaya çıkabilen arızalarla beraber petek kirlenmesi yeterli verim alınamamasının nedenleri arasında sayılabilir. Bununla beraber sensör ya da kumandadan kaynaklı problemler de görülebilir. Gerekli kontroller Mitsubishi Klima Servisi ekiplerimiz tarafından yapılacak ve arızanın kaynağı bulunacaktır.

Klimada gaz kaçırma durumu ise çok daha başka bir durumdur. Uzman desteği gereken bu durumda genellikle cihazınızdan soğutma verimi alamazsınız. Gaz kaçırmasının nedeni borularda oluşmuş delik ya da çatlaklar olabilir.

Uzman desteği alarak boruların mutlaka kontrol edilmesi, bir çatlak söz konusu ise tamir edilmesi gerekir. Ayrıca parça değişimi de gerekebilir. Mitsubishi Klima Servisi olarak Mitsubishi cihazının orijinal yedek parçasını temin ediyoruz.

Yazar hakkında

admin administrator

    Bir cevap yazın